آلبوم «ایستگاه مصر» پل مک کارتنی به زودی منتشر می‌شود

05 تیر 1397
«پل مک کارتنی» «پل مک کارتنی»

«پل مک کارتنی»، عضو پیشین گروه «بیتل‌ها» هفدهمین آلبوم سولوی خود را روانه بازار می‌کند.

«مک کارتنی» که تولد ۷۶ سالگی‌اش را جشن می‌گیرد، از طریق شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد که آلبوم «ایستگاه مصر» روز هفتم سپتامبر منتشر خواهد شد. او نام این آلبوم را از یکی از نقاشی‌هایش گرفته است. «مک کارتنی» نقاشی را از دهه هشتاد میلادی و با الهام از «ویلم دکونینگ»، نقاش اکپرسیونیست هلندی که از قرار همسایه‌اش بود آغاز کرد. او دو ترانه از آلبومش را پیش از انتشار کل آلبوم منتشر کرده: ترانه «I Don’t Know» آرام و احساسی است و ترانه «Come On to Me» سبک راک دارد. همین، نشان می‌دهد آلبوم شامل ترانه‌هایی است که جنبه‌های مختلف موسیقی «مک کارتنی» را به نمایش می‌گذارد.

آلبوم «ایستگاه مصر» اولین آلبوم «پل مک کارتنی» از سال ۲۰۱۳ خواهد بود. او ترانه‌های این آلبوم را در شهرهای مختلف ازجمله کالیفرنیا در آمریکا و ساسکس در انگلستان ضبط کرده است.

«پل مک کارتنی» که اخیراً در برنامه محبوب «جیمز کوردن» شرکت کرده بود از ویژگی‌های آلبوم جدیدش گفت. او در بخش پربیننده این برنامه که آوازخوانی در اتومبیل است نیز شرکت کرد و کوردن را به‌شدت احساساتی تا جایی که اشک این کمدین معروف را بر سر ترانه‌ای درآورد. آن دو با ماشین، حین گوش کردن به برخی ترانه‌های مشهور مکارتنی، به مکان‌های مختلف «لیورپول» رانندگی کردند که به گفته مکارتنی الهام‌بخش موسیقی بیتل‌ها بوده است.

در یک قسمت از برنامه که ترانه معروف بیتل‌ها «Let It Be» پخش شد، جیمز کوردن چشمانش پر از اشک شد و از پدربزرگش یادکرد. او گفت پدربزرگش هم موزیسین بود و این ترانه را برای او می‌نواخت.

پل مکارتنی که همراه با جان لنون فقید متن این ترانه را نوشت در این برنامه گفت که یک‌بار خواب دیدم مادرم – که آن زمان دیگر از جهان رفته بود – به من می‌گوید همه چیز درست می‌شود، بگذار باشد؛ و ازاین‌رو بود که ترانه «Let It Be» یا «بگذار باشد» را نوشت. این ترانه که نام دوازدهمین آلبوم بیتل‌ها نیز هست در سال ۱۹۷۰ منتشر شد و آخرین ترانه‌ای بود که اعضای گروه باهم منتشر کردند. بعدازآن پل مکارتنی گروه را ترک کرد و از آن پس همگی حرفه موسیقیایی خود را به‌تنهایی ادامه دادند.

 

آخرین ویرایش در %ب ظ، %03 %589 %1397 ساعت %17:%شهریور