موسیقی درمانی «بیانسه» و «جی زی» با آلبوم جدید «همه چیز عشق است»

30 خرداد 1397

«بیانسه» خواننده مشهور آمریکایی و همسرش «جی زی» با انتشار آلبوم مشترکی طرفداران خود را غافلگیر کرده و خبرساز شدند.

این آلبوم «همه چیز عشق است» نام دارد و بدون اعلام قبلی یا تبلیغات رسانه‌ای، شنبه به صورت انحصاری از شبکه توزیع آثار موسیقی «تیدال» عرضه شد. در ماه‌های اخیر خبرهای ضد و نقیضی درباره تولید این آلبوم مطرح‌شده بود و آغاز تور جهانی مشترک «بیانسه» و «جی زی» در ماه ژوئن در اروپا هم به این شایعات دامن زد. بیانسه و جی زی با انتشار تصاویری از نخستین موزیک ویدئوی آلبوم در شبکه‌های اجتماعی خود، تبلیغات این پروژه مشترک را آغاز کرده‌اند، اثری که در موزه «لوور» در پاریس فیلم‌برداری شده است.

جی زی و بیانسه در سال ۲۰۰۸ میلادی ازدواج کردند و از زوج‌های محبوب هنری آمریکا هستند؛ آن‌ها زندگی خانوادگی پرفراز و نشیبی داشتند و با حواشی بسیاری مواجه شدند. در سال‌های اخیر خبر خیانت جی زی به بیانسه یکی از سوژه‌های داغ نشریات هنری بود و طرفداران این ستاره‌های بزرگ را به‌شدت نگران کرد. این موضوع در موسیقی این زوج هنری تأثیرگذار بود و اختلافات خانوادگی بازتاب زیادی در آهنگ‌های آلبوم‌های تکی آن‌ها داشت.

در اکثر این اشعار بیانسه از بی‌مهری و بی‌وفایی معشوق گلایه دارد و جی زی از محبوب خیالی و دوست‌داشتنی تقاضای بخشش می‌کند؛ اما با انتشار آلبوم جدید به نظر می‌رسید این هنرمندان آمریکایی روزهای سخت گذشته را فراموش کرده و زندگی مشترک خود را ادامه می‌دهند؛ آلبومی که حتی در عنوانش بر اهمیت عشق تأکید دارد. به گفته جی زی این آلبوم نوعی موسیقی درمانی است و به آن‌ها کمک کرد تا حلقه‌های گم‌شده رابطه خود را پیداکرده و در فرآیند تولید این پروژه مشترک عشق واقعی را دوباره تجربه کنند. به گفته بیانسه این آلبوم پروژه‌ای خانواده‌ای است و آن‌ها از فرزندانشان بسیار الهام گرفته و احساسات خود را از طریق ترانه‌ها بیان می‌کنند. در تولید «عشق همه چیز است» خواننده‌های دیگری چون «کوئوو»، «آف ست»، «تی دولا ساین» و «فارل» حضور دارند و در آهنگ‌های مختلف بیانسه و جی زی را همراهی می‌کنند.

انتشار آلبوم با استقبال زیادی از سوی خواننده‌های مشهور و ستاره‌های بزرگ موسیقی مواجه شده است و تعدادی از آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی خود به این زوج هنری تبریک گفته‌اند.

آخرین ویرایش در %ب ظ، %23 %534 %1397 ساعت %16:%مرداد