همهٔ آن چیزهایی که باید درباره فصل هشتم «بازی تاج‌وتخت» بدانید

14 شهریور 1396
«بازی تاج‌وتخت» فصل هفتم «بازی تاج‌وتخت» فصل هفتم

یک‌فصل حماسی با عشق‌هایی حماسی

آخرین قسمت از فصل هفتم سریال محبوب بازی تاج‌وتخت با اتفاق‌های بزرگی به پایان رسید؛ اما نویسندهٔ «ایندی‌وایر» لیز شانن میلر، همهٔ اخبار و اطلاعات مربوط به فصل هشتم و پایانی این سریال را از دل گزارش‌ها و گفت‌وگوهای مختلف با بازیگران و تهیه‌کنندگان مجموعه بیرون کشیده است تا علاقه‌مندان به مجموعه‌ای یکپارچه ازآنچه باید در انتظارش باشند، دسترسی پیدا کنند.

پیش‌تولید در ایرلند شمالی آغازشده است

این خبر توسط سایت «مراقبان دیوار» منتشرشده است که چند عکس هم ضمیمهٔ خودش دارد.

تولید از ماه آینده آغاز می‌شود

نیکولای کاستر والدو (بازیگر شخصیت جیمی لانیستِر) در گفت‌وگویی به «کولایدر» گفت که از ماه اکتبر ۲۰۱۷ دوباره سر صحنه برمی‌گردد. اگر فیلم‌برداری به‌اندازهٔ دیگر فصل‌های این سریال یعنی شش ماه زمان ببرد، در ماه آوریل ۲۰۱۸ به پایان خواهد رسید؛ اما «هالیوود ریپورتر» گزارش داده است که تولید احتمالاً تا ماه اوت ۲۰۱۸ ادامه خواهد داشت؛ این زمان خیلی طولانی به نظر می‌رسد به‌خصوص با در نظر گرفتن این موضوع که فصل هشتم قرار است شش قسمت داشته باشد (برخلاف فصل‌های اول تا ششم که ده قسمت بودند و فصل هفتم که در هفت قسمت به پایان رسید).

هر قسمت به‌مثابه یک فیلم بلند سینمایی

این مورد توسط دیوید چن در توییتر فاش شد که با پالا فِرفیلد از طراحان صدای مجموعه در ارتباط بوده... ظاهراً قرار است هر قسمت ۸۲ دقیقه زمان داشته باشد و در قالب یک فیلم بلند سینمایی تولید شود! اگر این‌طور باشد، زمان طولانی تولید منطقی به نظر می‌رسد.

فصل هشتم لزوماً مقدمهٔ مجموعه‌های فرعی «تاج‌وتختی» نخواهد بود

کیسی بلویز از شبکهٔ «اچ‌بی‌او» اوایل تابستان به «انترتینمنت ویکلی» گفت با این‌که همه به‌شدت درگیر کار روی سرآغازهای بازی تاج‌وتخت هستند، اما اولویت این است که ابتدا مجموعهٔ اصلی به بهترین شکل ممکن به پایان برسد: «قرار نیست علاقه‌مندان به تماشای موقعیت داستانی‌ای بنشینند که مجموعهٔ بعدی را پایه‌گذاری می‌کند. سریال دن و دیوید، پایان مستقل و درخور خودش را خواهد داشت.» پس نباید انتظار ارتباط مستقیمی میان وقایع فصل هشتم و جهان داستانی دیگر سرآغازها و مجموعه‌های فرعی را داشته باشیم که در سال‌های آینده تولید خواهند شد.

خود خالقان مجموعه، فیلم‌نامهٔ چهار قسمت پایانی را می‌نویسند

اوایل امسال در جشنواره SXSW بود که خبر رسید دیو هیل (نویسندهٔ قسمت «خانه» در فصل شش و «ایست‌واچ» در فصل هفتم) و به راین کوگمن (نویسندهٔ قسمت «استورم‌بورن» در فصل هفت) به ترتیب فیلم‌نامهٔ قسمت‌های اول و دوم فصل آخر را می‌نویسند و دیوید بنیوف و دی. بی. وایس نگارش سناریوی چهار قسمت پایانی را بر عهده می‌گیرند.

فصل مردانهٔ دیگری درراه است!

همان‌طور که دیدید همهٔ نویسندگان فصل هشتم مرد هستند؛ موضوعی ناامیدکننده که البته در این مجموعه تازگی ندارد؛ درواقع تمام نویسندگان و کارگردانان فصل هفتم مرد بودند. آخرین باری که یک زن، قسمتی از بازی تاج‌وتخت را کارگردانی کرد، برمی‌گردد به فصل چهارم و حضور میشل مک‌لارن.

بنیوف و وایس هر چه قدر بخواهند برای فصل پایانی وقت دارند!

دوباره طبق صحبت‌های بلویز مشخص شد که خالقان بازی تاج‌وتخت باید فیلم‌نامه را بنویسند و جدول تولید را برنامه‌ریزی کنند. هر وقت آن‌ها کارشان را شروع کنند، معلوم می‌شود که نمایش فصل پایانی در سال ۲۰۱۸ خواهد بود یا ۲۰۱۹.

یک‌فصل حماسی با عشق‌هایی حماسی

مشخص است که بخش اعظمی از فصل هشتم بر نبرد آیندهٔ وایت‌واکرها و انسان‌ها متمرکز خواهد بود؛ اما همان‌طور که در قسمت پایانی فصل هفتم دیدیم، جان و دائنِریز در کانون توجه‌اند. به‌علاوه جوانا رابینسن در «ونیتی فر» این نظریه را مطرح کرده است که در فصل بعدی یک مثلث عاشقانه می‌تواند بین دن، دنی و تیریئن شکل بگیرد؛ و این ایده‌ای است که از طرح ارژینال جرج آر.آر. مارتین برمی‌آید که در سال ۱۹۹۳ برای این مجموعه ارائه داد. به‌هرحال این موضوع یکی از ایده‌ها و روابط پیچیدهٔ میان شخصیت‌ها در جهان داستانی گستردهٔ بازی تاج‌وتخت است که می‌توانیم در کنار اژدها و زامبی‌ها شاهدش باشیم.