نمایش فیلم جدید گلشیفته فراهانی در سینماهای جهان

19 اسفند 1396
«شب جهان را می‌بلعد» با بازی گلشیفته فراهانی «شب جهان را می‌بلعد» با بازی گلشیفته فراهانی

پاریس در تسخیر زامبی‌ها

 سلیس/حمید توران پور: اکران فیلم «شب جهان را می‌بلعد» با بازی گلشیفته فراهانی آغاز شد، اثری در ژانر سینمای وحشت که «دومینیک روشر» هنرمند نوآور فرانسوی آن را کارگردانی کرده است. در این فیلم هیجان‌انگیز علاوه بر گلشیفته فراهانی بازیگرانی چون «آندرس دنیلسن لی»، «دنیس لاوانت»، «سیگیری بوازیز» و «دیوید کمنوز» حضور دارند.

«شب جهان را می‌بلعد» داستان مرد جوانی در شهر پاریس است که پس از یک مهمانی شبانه از خواب برخاسته و با رویدادهای غیرمنتظره‌ای روبرو می‌شود، تمامی شهروندان کشته‌شده و پاریس در تسخیر زامبی‌ها یا گورزادها است. او که خود را در خانه محبوس کرده با نجات‌یافتگان دیگری برخورد می‌کند و درگیر ماجراهای وحشتناکی می‌شود، گلشیفته فراهانی نقش یکی از این شخصیت‌ها به نام سارا را بازی می‌کند.

هرچند که «شب جهان را می‌بلعد» در ژانر سینمای وحشت تولیدشده ولی زامبی‌ها حضور کم‌رنگی در داستان دارند و محور اصلی فیلم چالش‌های انسان تنهایی است که برای نجات جان خویش تلاش می‌کند. فیلم اقتباسی است از کتابی به همین نام، نوشته «پیت آگارمن» نویسنده فرانسوی که از رمان‌های پرفروش سال‌های اخیر است، دومینیک روشر که یکی از نویسندگان فیلم‌نامه نیز هست با رویکردی مینیمالیستی این اثر نامتعارف را با بودجه اندکی به تصویر کشیده است. اکران فیلم در جشنواره‌های سینمایی ازجمله روتردام با واکنش‌های مناسبی از سوی منقدین همراه شد و در مجموع با استقبال تماشاگران همراه بود.

گلشیفته فراهانی در ماه‌های اخیر برنامه شلوغی داشته و در فیلم‌های سینمای مختلفی بازی کرده، آثاری چون «مار قرمز» و «دختران خورشید» که در مرحله تدوین قرار دارند و در آینده نزدیک اکران می‌شوند.

آخرین ویرایش در %ب ظ، %18 %598 %1397 ساعت %17:%ارديبهشت