معرفی‌برگزیدگان هفتادمین دوره جوایز «امی» 2018

28 شهریور 1397

هفتادمین دوره جوایز تلویزیونی‌امی یا همان اسکار تلویزیون با اهدای جایزه بهترین سریال درام سال به «بازی تاج‌وتخت»‌ پایان یافت. دیگر ستاره شب اهدای جوایز امی سریال کمدی «خانم میزل شگفت‌انگیز» محصول آمازون بود. شبکه کابلی مشهور «اچ‌بی‌او» و سرویش استریم ویدئوی «نتفلیکس» با محصولات خود هرکدام ۲۳ جایزه‌امی گرفتند. این نشان از آن دارد که دوران قدرت‌نمایی شبکه‌های اینترنتی مانند نتفلیکس فرارسیده و ازاین‌پس بیشتر از آن‌ها در عرصه سرگرمی؛ چه سینِما و چه تلویزیون، خواهیم شنید.

در هفتادمین دوره جوایز امی بازگشت قدرتمند سریال «بازی تاج‌وتخت» بیش از همه خودنمایی می‌کرد. این سریال در دوره پیشین جوایز حضور نداشت و امسال بازگشت تا بار دیگر جایزه بهترین سریال درام را از آن خود کند.

بهترین نقش مکمل مرد

پیتر دینکلیج بازیگر نقش تیریون لنیستر هم به جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل سریال درام دست پیدا کرد و در پایان مراسم درباره وداع با این سریال گفت که هشتمین و آخرین فصلش در حال ساخت است. او که در ماه جولای بازی در این سریال را به پایان رساند، جدا شدن از این سریال را رویدادی غمگین توصیف کرد و آن را همانند جدا شدن از خانواده‌ای بزرگ دانست. دینکلیج گفت: «پیش‌ازاین سریال نقش‌هایی که برای افرادی با قد و قامت من نوشته می‌شد، به‌هیچ‌عنوان جذاب نبودند.»

«بازی تاج‌وتخت»

این نخستین بار نیست که سریال درام «بازی تاج‌وتخت» موفق به دریافت جوایز «امی» می‌شود. از سال ۲۰۱۴ به این‌سو، همه‌ساله این سریال یکی از سریال‌های موفق در رقابت‌های «امی» بوده است.

موفقیت سریال «خانم مایزل»

سریال «خانم مایزل» برنده اصلی رقابت‌های هفتادمین دوره «مراسم اهدای جوایز امی» به شمار می‌آید. داستان این سریال به سال‌های دهه ۵۰ برمی‌گردد. این سریال به‌موازات برنده شدن جایزه بهترین سریال کمدی، موفق به دریافت جایزه بهترین هنرپیشه زن یک سریال کمدی برای ریچل بروزناهان شد. این هنرپیشه نقش خانم مایزل را در این سریال ایفا می‌کند. سریال «خانم مایزل» موفق به دریافت هشت جایزه شد.

«داستان جنایی آمریکایی»

یکی از برندگان اصلی مراسم سال‌ امی، سریال «داستان جنایی آمریکایی» بود. موضوع این مجموعه تلویزیونی داستان قتل «تزار مد» ایتالیا، جیانی ورساچه است.

جایزه برای هنر نوشتن

امی شرمن پالادینو، نویسنده سریال کمدی «خانم مایزل» موفق به دریافت بهترین فیلم‌نامه یک سریال کمدی شد. امی شرمن کار نویسندگی را در سال ۱۹۹۰ شروع کرد. او در کنار نویسندگی به‌عنوان کارگردان و تهیه‌کننده نیز در هالیوود فعالیت کرده است. فعالیت او در سریال «دختران گیلمور» به‌عنوان کارگردان نیز تحسین کارشناسان هنری آمریکا را در پی داشت.

جایزه «امی» برای برنامه تلویزیونی «روپال دراگ ریس»

برنامه مسابقه تلویزیونی «روپال دراگ ریس» نیز ازجمله برنامه‌های تلویزیونی بود که موفق به دریافت جایزه هفتادمین دوره جوایز «امی» شد.

بهترین جایزه نقش مکمل زن در یک سریال کمدی

الکس بورستین، هنرپیشه و کمدین، خواننده و نویسنده است. این هنرپیشه آمریکایی موفق شد برای ایفای نقش مکمل زن، جایزه هفتادمین دوره «امی» را برای نقش‌آفرینی در سریال خانم «مایزل» از آن خود کند.

جایزه بهترین نقش‌آفرینی در یک سریال درام

کلر فوی با بازیگری در نقش ملکه الیزابت در سریال «تاج» موفق به دریافت جایزه بهترین هنرپیشه زن یک سریال درام شد.

خواستگاری روی صحنه

یکی از رویدادهای غافلگیرکننده این مراسم، خواستگاری یکی از برندگان از نامزدش روی صحنه اهدای جوایز بود. گلن وایس برنده جایزه بهترین کارگردانی جنگ‌های متنوع تلویزیونی هنگامی‌که برای دریافت جایزه روی صحنه رفت از فرصت استفاده کرد و از نامزدش خواستگاری کرد. او برای کارگردانی مراسم اسکار سال ۲۰۱۷ برنده این جایزه شد.