خداحافظی التون جان با دنیای موسیقی

07 بهمن 1396
«التون جان» «التون جان»

«التون جان»، خواننده بریتانیایی، پس از ۵۰ سال اجرای کنسرت در سراسر جهان می‌خواهد که وقت خود را بیش‌تر صرف خانواده‌اش کند. او می‌گوید که تور کنسرت بعدی‌اش آخرین تور او خواهد بود اما با هنر وداع نخواهد کرد.

التون جان روز چهارشنبه (۲۴ ژانویه / ۴ بهمن) در مراسمی در نیویورک گفت: «من دیگر به تور نخواهم رفت، جز به تور کنسرت آینده که از سپتامبر شروع می‌شود. این تور آخرین تور من خواهد بود.»  اما اگر کسی فکر کند که التون جان می‌خواهد از خوانندگی دست بکشد، اشتباه می‌کند. خواننده بریتانیایی گفت که می‌خواهد همچنان «خلاق باشد» و «حتماً چند آلبوم دیگر منتشر کند». او همچنین گفت که می‌تواند تصور کند کنسرت‌هایی بدهد که به خاطرشان مجبور به سفرهای زیاد و طولانی نباشد.

التون جان از سن ۱۶ سالگی برای اجرای کنسرت در شهرها و کشورهای مختلف در سفر بوده است و گاه تا ۱۸۰ بار در سال پرواز داشته است. او می‌گوید: «بدنم دیگر تاب تحمل پرواز زیاد را ندارد، دیگر نمی‌خواهم زیاد مسافرت کنم، می‌خواهم در خانه باشم.» التون جان از همان ابتدای کارش به‌عنوان خواننده و نوازنده با موفقیت روبرو شد. نخستین ترانه‌های موفقش را در ۲۰ سالگی به بازار موسیقی عرضه کرد. ترانه «Candle In The Wind» که تا امروز یکی از پرفروش‌ترین تک‌ترانه‌ها در تاریخ موسیقی جهان است، پیشکش او به پرنسس دایانا بود. این دو نفر را دوستی و فعالیت مشترک برای کمک به بیماران مبتلا به ایدز به هم پیوند می‌داد.

التون جون در طول فعالیت هنری‌اش بارها با تجربه‌های تلخ نیز روبرو بوده است. چند تن از نزدیک‌ترین دوستان او به فاصله زمانی کوتاهی از یکدیگر درگذشتند ازجمله جانی ورساچه، طراح و یکی از دوستان صمیمی التون جان.  او خود مدتی با بیماری بولیمی (پرخوری روانی) دست به گریبان بود. با این همه همواره به کار خود ادامه می‌داد و ترانه‌هایی فراموش‌ناشدنی به جهانیان عرضه می‌کرد که تا نسل‌ها شنیدنی خواهد بود.  تا کنون پنج بار جایزه موسیقی گرمی به التون جان اعطا شده است. همچنین "Can You Feel The Love Tonight"، ترانه عاشقانه‌ای که او برای فیلم انیمیشین موزیکال «شیرشاه» ساخت، برنده جایزه اسکار شد.

آخرین ویرایش در %ب ظ، %01 %385 %1397 ساعت %12:%ارديبهشت