انتشار آلبومی با ترانه‌های منتشرنشدهٔ جیمی هندریکس

18 آذر 1396

جیمی هندریکس از دید نشریه معروف رولینگ استون بهترین گیتاریست عالم پاپ و راک بوده است. او در طول عمر کوتاه خود تنها سه آلبوم منتشر کرد. حال قرار است آلبومی جدید با ترانه‌های منتشرنشدهٔ او روانه بازار شود.

در ماه مارس سال ۲۰۱۸ آلبومی جدید از جیمی هندریکس، یکی از اسطوره‌های موسیقی پاپ و راک، به بازار خواهد آمد؛ ستاره‌ای که تنها ۲۷ سال عمر کرد و در زمان حیاتش تنها سه آلبوم به انتشار رساند، اما رد پایی عمیق از خود به‌جای گذاشت. این آلبوم که «هر دو روی آسمان» نام دارد، دربرگیرنده ده ترانهٔ منتشرنشده از جیمی هندریکس خواهد بود. این ترانه‌ها بین ژانویه ۱۹۶۸ و فوریه ۱۹۷۰ شکل‌گرفته‌اند و برخی از آن‌ها به‌این‌ترتیب چندی پیش از درگذشت این ستاره ساخته‌شده‌اند.

جیمی هندریکس در ماه سپتامبر سال ۱۹۷۰ میلادی در پی مصرف هم‌زمان و بیش‌ازاندازهٔ الکل و قرص‌های خواب‌آور از دنیا رفت. آلبوم «هر دو روی آسمان» سومین و آخرین قسمت از سه‌گانه‌ای است که پس از مرگ جیمی هندریکس و با استفاده از ترانه‌ها و ساخته‌های بازماندهٔ او منتشر می‌شود. دو آلبوم دیگر از این سه‌گانه در سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۳ میلادی منتشرشده بودند.

یکی از ترانه‌های آلبوم «هر دو روی آسمان» اجرای جیمی هندریکس از ترانهٔ «وودستاک» اثر جانی میچل است. میچل در این ترانه ازجمله از این مسئله شکوه می‌کند که قادر به حضور در فستیوال مشهور وودستاک نبود؛ فستیوالی که هندریکس خود یکی از ستارگان بزرگ آن بود.

آخرین ویرایش در %ب ظ، %04 %723 %1396 ساعت %19:%بهمن