پخش سریال محبوب «دروغ‌های بزرگ کوچک» با بازی نیکول کیدمن به پایان رسید

15 فروردين 1396
دروغ‌های بزرگ کوچک» دروغ‌های بزرگ کوچک»

سریال هفت‌قسمتی Big Little Lies یا «دروغ‌های بزرگ و کوچک» محصول شبکه اچ بی او به پایان رسید و هوادارانش را در غمگین کرد. این سریال بر اساس رمانی با همین نام نوشته لیان موریارتی ساخته‌شده است.

 هرچند داستان پیرامون یک جنایت است، اما بیننده تا پایان چیزی در مورد مقتول و یا حادثه قتل نمی‌داند و زمان زیادی را صرف شناختن شخصیت‌های ماجرا می‌کند. سه شخصیت اصلی داستان، زن هستند. نیکول کیدمن، بازیگر برنده جایزه اسکار نقش سیلیست رایت را بازی می‌کند؛ وکیلی که خانه‌دار شده و آزار شوهرش را تحمل می‌کند. ریس ویترسپون در نقش مدلین مک کنزی ظاهر می‌شود؛ یک نوجوان از ازدواج اول و یک فرزند خردسال از همسر دومش دارد و با درایت و مدیریت خود، دوستان و همسایه‌هایش را راهنمایی می‌کند درحالی‌که خودش درگیر مشکلات زیادی است. شایلین وودلی، نقش جین چپمن را بازی می‌کند که تازه‌وارد محله جدید شده و از طریق مدرسه پسرش با دو زن دیگر آشنا شده است.

سریال (Big Little Lies) بیننده را به درون قلب هر یک از شخصیت‌ها می‌برد و با احساسات آن‌ها همراه می‌کند. این داستان، در مفاهیمی چون قضاوت و گناه کندوکاو می‌کند و واکنش‌های معمول انسان را در شرایط مختلف به چالش می‌گیرد.نیکول کیدمن در این سریال خارق‌العاده‌ترین بازی خود را ارائه داد و هرچند امسال، برای بازی در فیلم لیون نامزد دریافت جایزه اسکار شده بود، بسیاری از منتقدان معتقدند بازی‌اش در این سریال دوباره او را به اوج رساند. کیدمن در گفتگو با مجله اینترتیمنت ویکلی هم‌بازی‌اش الکساندر اسکارشگرد (بازیگر نقش همسرش) را تحسین کرد و گفت به‌قدری با او راحت بود که می‌توانست در شخصیت سلیست رایت غرق شود. کیدمن می‌گوید این شخصیت در روح روانش رخنه کرده بود به‌گونه‌ای که بارها پس از فیلم‌برداری به خانه می‌رفت و ساعت‌ها می‌گریست. 

پس از پخش قسمت آخر این سریال، بسیاری از هواداران به شبکه‌های اجتماعی سرازیر شدند و از اینکه سریال محبوبشان به پایان رسیده ابراز ناراحتی کردند.برخی، کارزارهای مجازی برای ساخت تهیه فصل دوم راه انداختند و برخی دیگر، هنوز مبهوت پایان غیرمنتظره و هوشمندانه این سریال هستند.