نقاشی‌های پیکاسو در یک حراجی ۱۱۰ میلیون دلار فروخته شد

02 آبان 1400
نقاشی‌های پیکاسو نقاشی‌های پیکاسو

در این حراجی 9 تابلو نقاشی و 2 قطعه سرامیک از پیکاسو فروخته شد.

سلیس نیوز: یازده اثر هنری متعلق به پابلو پیکاسو، نقاش اسپانیایی که در بیش از دو دهه گذشته در هتلی در لاس‌وگاس به نمایش گذاشته‌شده بود در یک حراجی حدود ۱۱۰ میلیون دلار فروخته شد.

این آثار هنری متعلق به مجموعه اقامتگاه‌های بین‌المللی ام‌جی‌ام بودند و در هتل بلاجیو در لاس‌وگاس به حراج گذاشته شدند.

این کمپانی هدفش را از به حراج گذاشته این آثار کمک به تنوع مجموعه آثار هنری‌اش عنوان کرده است.

در این حراجی نه تابلو نقاشی و دو قطعه سرامیک از این هنرمند اسپانیایی که در سال ۱۹۷۳ درگذشت، فروخته شد.

تابلو نقاشی «زنی با کلاه پشمی نارنجی و قرمز» که تصویری از ماری-ترز والتر معشوق و الهام‌بخش پیکاسو را نشان می‌دهد، با ۴۰.۵ میلیون دلار گران‌ترین تابلویی بود که به فروش رفت. در ابتدا انتظار می‌رفت که این مجموعه آثار بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون دلار به فروش بروند. اسامی خریداران این آثار هنری اعلام‌نشده است.

رکورد فروش یکی از آثار هنری پیکاسو ۱۷۹.۴ میلیون دلار است که برای نقاشی او به نام «زنان الجزایر» در سال ۲۰۱۵ پرداخت شد.

شاهکار دیگر این مجموعه، پرتره بزرگی با نام «مرد و کودک» است که به قیمت ۲۴.۴ میلیون دلار فروخته شد. حراجی ساتبی گفته: «این اثر هنری با ارتفاع تقریباً ۲ متر که در سال ۱۹۵۹ خلق‌شده، نمونه بسیار چشمگیری از دستاوردهای پیکاسو در مرحله‌ای مهم در دوران فعالیت‌های هنری این هنرمند است.»

ازجمله آثار دیگر این هنرمند که در این حراجی به فروش رفت، تابلوی «طبیعت بی‌جان با سبد میوه و گل» است که پیکاسو این اثر را در دوران اشغال پاریس توسط آلمان نازی در سال ۱۹۴۲ خلق کرد. این تابلو به ۱۶.۶ میلیون دلار فروش رفت.

به گفته حراج ساتبی «به‌رغم ویرانی و سختی‌های جنگ جهانی دوم، سال‌های ۱۹۴۴-۱۹۴۰، یکی از غنی‌ترین زمان‌های دوران حرفه‌ای پیکاسو بود.»