نمایش «ناامیدی» همراه با جادوگر

22 ارديبهشت 1397

این روزها تئاتر «روند پوئن» پاریس نمایشی را به روی صحنه آورده که هم نمایش است و هم جادو. تماشاگران آن نیز هم تماشاگر هستند و هم بازیگر.

«یان فریش» هنرمند، بازیگر تئاتر و شعبده‌بازی که تاکنون چندین جایزه بین‌المللی کسب کرده، کامیونی را در حیاط بزرگ این تئاتر پارک کرده و آن را تبدیل به سالن نمایش کرده. ابزار کار او فقط کارت‌های بازی ورق است و تماشاگرانی که از آن‌ها دعوت می‌کند در کنار او به روی صحنه بیایند. نمایش «پارادوکس ژرژ» که تاکنون در سالن‌های مختلف اجراشده این بار به پاریس و تئاتر «روند پوئن» رسیده تا با دو اجرا در روز، علاقه‌مندان را به سوی خود جذب کند. ترکیبی از موسیقی، گفت‌وگوهای طنز و فلسفی و بازی ورق مجموعه یک ساعت نمایشی را می‌سازد که به گفته کارگردان آن، پایانش «ناامیدی» است. او هم‌زمان که به تماشاگران بلوف می‌زند با بازی درخشان خود آن‌ها را روی صندلی میخکوب می‌کند. ویژگی این اثر این است که علاوه بر هنر نمایش، شعبده‌بازی را هم با آن همراه کرده است.

بسیاری «یان فریش» را بیش از آنکه بازیگر بدانند، «جادوگر توهم» می‌خوانند. هرچه باشد او هنرمندی است که تاکنون چندین جایزه بین‌المللی برای هنرش کسب کرده است.

 

آخرین ویرایش در %ب ظ، %23 %595 %1397 ساعت %17:%مرداد